fbpx
Co można wypożyczać? Teraz już wszystko – samochody, campery, maszyny budowlane instrumenty muzyczne a nawet samoloty.

Możemy wypożyczyć co tylko chcemy. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia

Niedawno powiedzieliśmy o tym, jak młodsze pokolenie  wolałoby wynająć dom niż go kupić. Ale staje się jasne, że branża wynajmu – która kiedyś była zarezerwowana dla biznesu i filmów – stała się znacznie bardziej obszerna, obejmując wszystko, od aparatów fotograficznych po elektronarzędzia. Ten nowy trend przynosi wiele korzyści – na przykład wypożyczenie przedmiotu, którego będziesz używać tylko raz lub dwa razy, jest znacznie tańsze (i bardziej zrównoważone finansowo) niż jego zakup. Co więcej, niektóre strony internetowe pozwalają korzystać z pobliskich zasobów, takich jak sąsiedzi i członkowie społeczności, aby wzajemnie pożyczać sobie przeróżne przedmioty. Oszczędność pieniędzy i pozostawanie lokalnymi? Teraz to cel, który możemy łatwo osiągnąć.

 

1. Sukienki. Spójrzmy prawdzie w oczy – większość z nas nie ma pieniędzy na popisywanie się projektantami, nie mówiąc już o butach i akcesoriach do nich. Właśnie dlatego uwielbiamy nowy trend w wynajmie sukni, torebek lub ekskluzywnej biżuterii. Witryny takie jak nasza pozwalają użytkownikom wypożyczać sukienki przez 3-5 dni za jedyne 10% wartości detalicznej. Po okresie wypożyczenia możesz wybrać kolejny fason sukienki i wyróżnić się dzięki idealnie dobranej biżuterii.

 

2. Narzędzia elektryczne. Niezależnie od tego, czy jest to czyszczenie dywanu, przygotowanie ogrodu, czy po prostu dzień na majsterkowanie, narzędzia elektryczne często mogą się przydać. Ale zamiast wydawać kilka tysięcy na sprzęt jednorazowego użytku, sprawdź opcje wypożyczenia w lokalnym sklepie ogrodniczym lub wyspecjalizowanej wypożyczalni. Takie firmy oferują wszystko, od myjni ciśnieniowych po agregaty lakiernicze.

 

3. Instrumenty muzyczne. Wielokrotnie poruszaliśmy temat słomianego zapału w przypadku nauki gry na pianinie, gitarze lub perkusji. Wypożyczenie pianina cyfrowego kosztuje u nas średnio 40-50 zł tygodniowo, natomiast zakup takiego pianina z realną ważoną klawiaturą to przynajmniej 3-4 tys zł. Łatwo się domyślić ile możemy zaoszczędzić jeśli nasza pociecha rozmyśli się po miesiącu lub góra dwóch. Równie popularne stało się wypożyczenie gitary klasycznej – jest to koszt około 20-30 zł tygodniowo, zależnie od okresu wynajmu.

 

4. Podręczniki. Nie da się zaprzeczyć, że studia stają się obecnie coraz droższe. Właśnie dlatego coraz częściej wpadamy na pomysł wypożyczania podręczników akademickich – to łatwy sposób na zaliczenie każdego semestru. Podczas gdy istnieje mnóstwo witryn do wypożyczania książek, równie dużym powodzeniem zaczyna się cieszyć prywatny wynajem takich książek. W niektórych przypadkach możesz nawet coś podkreślić lub zanotować marginesy książki.

 

5. Obiektywy do kamer. Czy kiedykolwiek chciałeś zrobić wesele lub uwiecznić ukończenie szkoły profesjonalną kamerą, ale nie chciałeś wydać grubych tysięcy? Witryny specjalistycznych wypożyczalni umożliwiają użytkownikom wynajem obiektywów lub aparatów fotograficznych o wiele taniej niż koszt zakupu sprzętu. Dzięki dodatkowym bonusom, takim jak przesyłka nocna i wysokiej jakości obsługa klienta, początkujący fotografowie coraz częściej doceniają tą opcję.

 

6. Miejsce do parkowania. Jeśli regularnie dojeżdżasz do zatłoczonego miasta, znalezienie parkingu może być wielkim kłopotem – a garaże są bardzo drogie. Dla łatwiejszej alternatywy rozważ wynajem powierzchni parkingowej. Jest coraz więcej stron internetowych, które umożliwiają osobom indywidualnym łatwe wyszukanie dostępnych miejsc parkingowych w sieci. Następnie użytkownicy mogą wyszukiwać miejsca na podstawie lokalizacji, typu i okresu czasu oraz wynajmować je bezpośrednio u właściciela.

 

 
7. Sprzęt techniczny. Zakup nowego sprzętu technologicznego może być ogromną inwestycją, ale z nowymi modelami, które pojawiają się co roku, tak ważne jest, aby firmy pozostały aktualne. Firmy z tej branży umożliwiają właścicielom małych firm pożyczanie wszelkiego rodzaju sprzętu technicznego, od iPadów po smartfony, przez kilka lat z niską stawką tygodniową. Przygotuj się na ulepszenie swojego domowego biura – bez rozbijania banku.
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress