fbpx

Wynajem samochodów staje się codziennością. Po co ponosić ogromne koszty utrzymania pojazdu, skoro inni mogą wszystko zrobić za nas. Zapraszamy do podróży po rynku wynajmu samochodów i do poznania prognoz na najbliższe lata.

Wypożyczanie samochodów jest przyszłością

wynajem samochodow

Sungwong Choi jest seniorem na Uniwersytecie Princeton, gdzie studiuje biologię molekularną lub życie w najmniejszej skali. Ale ostatnio doświadczył pewnego rodzaju transformacji poza klasą, kiedy potrzebował jazdy do Walmart i natknął się na nowy trend w branży wynajmu samochodów.

Zamiast poprosić przyjaciela o przejażdżkę, Choi zwrócił się do Enterprise CarShare. Ostatnio Enterprise połączył siły z Princeton, aby zmniejszyć zatłoczenie w kampusie i pomóc uczniom w transporcie na żądanie. Firma wynajmująca samochody oferuje studentom takim jak Choi zautomatyzowany sposób wynajmu pojazdu na godzinę, w dzień lub na noc.

 

Sprawdź nasze oferty wynajmu samochodów

Dacia Duster – wypożyczalnia Ursynów

Wynajem aut na świecie

Enterprise znajduje się w czołówce szybko rozwijającego się trendu w branży wynajmu samochodów, który prawie na pewno wpłynie na twoje przyszłe podróże. Nie chodzi już tylko o samochód. Starsze firmy wynajmujące samochody koncentrują się na dzieleniu się jazdą – często w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Stają się także planistami wydarzeń, a nawet zajmują się sprzedażą samochodów. Prawdopodobnie nie uwierzysz, dokąd to zmierza. Jak zawsze istnieją korzyści i potencjalne pułapki dla konsumentów.

„Jesteśmy na etapie transformacji w branży wynajmu samochodów” – mówi doświadczony analityk ds. Wynajmu samochodów Neil Abrams. „Skończył się stary sposób prowadzenia działalności”.

Abrams twierdzi, że te posunięcia są oznaką poważniejszej zmiany, która wkrótce wyprzedzi firmę wartą 30 miliardów dolarów rocznie. Zaowocuje to, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia: radykalnym nowym paradygmatem transportu, w którym granice między posiadaniem samochodu i wynajmem zacierają się nie do poznania. W tym świecie samochody będą jeździć same, a Apple, General Motors, Hertz i Google będą działać w tej samej branży.

„Rzeczy związane z wypożyczaniem aut ewoluują w bardzo przyspieszonym tempie” – mówi.


Trendy wynajmu samochodów

Sungwong Choi i Suin Jeong w Ideal Beach, N.J., jednym z miejsc, w których para jechała samochodem Enterprise. Sungwong Choi
Enterprise CarShare w kampusie: „Ubering jest znacznie droższy”

Princeton opracował program Revise Your Ride, aby zachęcić wykładowców i pracowników do pozostawienia samochodów w domu. Revise Your Ride obejmuje automatyczną rejestrację w programie Enterprise CarShare. Do programu kwalifikują się także doktoranci i studenci.

Choi, międzynarodowy student z Seulu w Korei Południowej, mówi, że Enterprise CarShare pomógł mu poruszać się bez konieczności wynajmowania samochodu.

„Powiedziałbym, że jest to najbardziej przydatne dla studentów Princeton i studentów zagranicznych takich jak ja, ponieważ nikt w tym kampusie tak naprawdę nie posiada samochodu”, mówi.

Używał Enterprise CarShare do podróży do sklepu spożywczego, pobliskich restauracji, Filadelfii i Nowego Jorku. Zabrał pojazd tak daleko jak Virginia, aby wysadzić swoją dziewczynę, Suin Jeong. Choi płaci około 8 USD za godzinę plus opłaty, które wynoszą około 11 USD za godzinę, czyli około 56 USD dziennie.

 

Miło jest wynająć samochód

Miło jest wynająć samochód na godzinę lub dwie, aby pojechać gdzieś w pobliżu zamiast Ubering, który jest droższy i trzeba czekać” – mówi.

Według firmy, Enterprise obsługuje już ponad 125 kampusów uniwersyteckich oraz setki firm i agencji rządowych w ponad 35 stanach. System CarShare jest obsługiwany przez sieć ponad 5800 biur zlokalizowanych w odległości 15 mil od 90 procent populacji USA. Dla młodych najemców rozwiązuje również jeden z najbardziej dokuczliwych problemów z wynajmem samochodu: ograniczenia wiekowe. Jeśli jesteś studentem w wieku od 18 do 20 lat, w większości programów uniwersyteckich możesz dzielić się samochodem.

Program stanowi stopniowe odejście od tradycyjnej branży wynajmu, z którą Enterprise jest tradycyjnie związany. Ale to łapie, mówi Kyle Sabie, który nadzoruje car sharing w Enterprise. Sabie nazywa to „inteligentnym sposobem” ograniczenia ruchu i zwiększenia możliwości transportu, szczególnie w zatłoczonym kampusie, takim jak Princeton.
Patrick T. Fallon / Bloomberg

Patrick T. Fallon / Bloomberg
Kolejny trend w branży wynajmu samochodów: Hertz dostaje „Plus”

Wypożyczalnie samochodów nie tylko wykraczają poza tradycyjne wypożyczalnie. Na początku tego miesiąca Hertz ogłosił nową platformę Hertz + na swojej stronie internetowej, która oferuje swoim klientom dostęp do ponad 130 000 wyselekcjonowanych globalnych doświadczeń. Należą do nich wyjątkowe wydarzenia, wycieczki i inne możliwości podróżowania.

 

Wynajem łączy się z aplikacjami

Według Jayesh Patela, wiceprezesa ds. Marki, Hertz + ma „tworzyć niezapomniane wrażenia” wszędzie tam, gdzie kierowca jedzie. Na przykład, kiedy rezerwujesz wynajem samochodu za pośrednictwem witryny, możesz zapisać się na różne wycieczki. Obejmują wycieczkę o zachodzie słońca z przewodnikiem u podnóża Gór Skalistych, wycieczkę za kulisy do studia filmowego w Hollywood lub rejs z obserwacją wielorybów na Alasce.

Hertz + współpracuje z PlacePass.com, firmą technologiczną, która pomaga firmom wykorzystać rynek o wartości 150 miliardów dolarów, aby uzyskać doświadczenia w miejscu docelowym. Jego inwentarz jest obszerny.

Na przykład szukałem doświadczeń w Sedonie w Arizonie, gdzie mieszkam, i znalazłem wiele stron z opcjami. Od prywatnych wycieczek z przewodnikiem po słynnych wirach energetycznych Sedony po wycieczki helikopterem i jeepem.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress